Výlety, Život

Cyklovýlet na sever

Je začátek července, léto v plném proudu a mě čeká konec v jedné práci a začátek v jiné. Užívám si poslední volno ve všední dny, teď už budu jako většina běžných smrtelníků mít volné jen víkendy. 

Jelikož minimálně jednou měsíčně jezdím do Ústí dobíjet baterky, je celkem jasné kam jsem se vydala užít volno. Jenže když je venku sluníčko a léto tak je blbost sedět v kavárně, navíc ta nejoblíbenější měla zavřeno, rozhodla jsem se proto tentokrát Ústí pojmout sportovně. Odhalila jsem, že město má na nádraží půjčovnu kol. Složí se záloha a za dvě stovky na den si půjčíte městské kolo, kolem Labe vede fantastická cyklostezka, tak proč ne.

Rovnou vám říkám, že frajeřit na cyklostezce v sukni na městském kole byla pěkná kravina =D
Taky bych podotkla, že je určitě dobré si zapnout nějakou chytrou aplikaci aby se vám nestalo jako mě, že najedete pomalu 30km a pak tři dny nemůžete sedět ani chodit.

Jinak, ale můžu tenhle nápad jako výlet jen doporučit. Cesta je krásná rovinka, luxusní asfalt a ty výhledy ❤
Dojela jsem podél řeky, skoro až do Církvice (příště tam dojedu, protože příště si vezmu svoje kolo). Na čištění hlavy se to ukázalo jako úplně top nápad. I když jsem se vrátila otlačená a bolavá, zeleň a řeka mě nabily pozitivní energií na x dalších dní. Dobře a taky bylo fakt prozřetelný si vzít do zadního košíku kafe a hamburgery a koláče a vodu a knihu. Takže jsem mohla zastavit a udělat si piknik s labutěma, který na mě syčeli a já čekala jestli náhodou nevylezou z Labe a nekousnou mě do pr…zadku.

Asi v půlce cesty, je super cyklokemp, kde mají moc dobré pivo. To píšu pro případ, že máte po všem tom jídle co jste měli s sebou ještě na něco chuť, nebo jste to snědli a vypili cestou tam a na cestě zpátky potřebujete doplnit zásoby. Jeden kamarád mi o tomhle místě říkal, jak je to tam super a že tam běhá a že to je 10 km na pohodu a já myslela, že když na pohodu tak to je jako 5 km tam a pak 5 km zpátky, a ono je to skoro 10 km tam =D
Ano přesně proto jsem najela skoro 30 km =D

Dala jsem pauzu, pivo a knihu a seznala, že tady by mi nevadilo trávit prázdniny, kdybych něco takového někdy v budoucnu měla.

K večeru jsem vrátila kolo a celá spálená, unavená a s otlačeným zadkem, jsem sedla na vlak a vydala se zpátky do Prahy.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..