Kultura, Pozvánky

Noc kostelů 25.5.2018

V pátek 25. května proběhne jubilejní 10.ročník Noci kostelů a já si myslím, že to je akce, která rozhodně stojí za pozornost.

Jedná se o mezinárodní událost, do které se rok od roku zapojuje více a více prostor. V roce letošním, je to úctyhodných 1473 kostelů a modliteben po celé České republice.

Noc kostelů je večerem a nocí kdy se otevřou brány chrámů a umožní nahlédnout dovnitř i mimo bohoslužby. Nabízí možnost nezávazného přiblížení se a setkání s křesťanstvím. Lehce a nenuceně, citlivě a hluboce.
Rozmanitost nabídky poskytuje mnoho možností, jak jemně a nenásilně přiblížit křesťanství, církev a víru – a každý si může sám zvolit, do jaké míry se přiblíží. Smyslem je oslovit, nabízet, ale nevnucovat, a tímto způsobem zprostředkovat návštěvníkům pozitivní zkušenost v souvislosti s církví. Proto je na mnoha místech připraven bohatý doprovodný program umožňující setkání s křesťanstvím pomocí rozhovoru, hudby, nebo zážitku. V nabídce najdeme mimo jiné komentované prohlídky, otevření běžně nepřístupných míst, dílničky pro děti, koncerty etc. Je to příležitost nahlédnout tam, kam běžně může jenom pan farář, nebo kostelník a zažít atmosféru společenství.

Akce je ekumenická, otevřená všem lidem. Je to příležitost vidět nejen krásnou architekturu, ale i navštívit duchovní prostor různých církví a vidět jejich rozmanitost.

 

Na https://www.nockostelu.cz/ se můžete podívat na podrobný program všech míst.

VSTUPNÉ je ZDARMA a to nejen na prohlídky, ale i na všechny doprovodné akce.

 

 

 

 

 

Akce probíhá pod záštitou Arcibiskupství pražského, Ekumenické rady církví, jednotlivých biskupství a dalších…za přispění a podpory Ministerstva kultury ČR. 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..