Novinky, Život

První jarní

Něco končí a něco začíná…zpívají Pris v písni Čarokrásná a dneska, kdy se změnil čas a kdy končí postní období a začíná Svatý týden, je to pravda víc než jindy.

Omlouvám se za drobný výpadek ve psaní, ale březen byl nějaký zaměstnaný měsíc, snad jsem vám moc nechyběla. Zase to uteklo jako voda, sotva jsem zamrkala a bude duben. Narozeniny a spousta dalších věcí. Slibuji, že se vrátím k pravidelnějšímu přispívání. Začala jsem si během března psát starý dobrý papírový deník a tak jsem možná neměla tolik potřebu psát sem, ale každý kdo mě zná,  by vám řekl, že mi to stejně dlouho nevydrží a měl by pravdu. Já a pravidelnost nejsme zrovna nejlepší přátelé. Měla jsem na začátku romantickou představu každodenního psaní, tak samozřejmě už vynechávám a píšu jen občas. Klasika, typická já. Až jednou budu schopná dělat něco pravidelně delší dobu, začne se pravděpodobně zeměkoule točit na druhou stranu.
Jediná věc, kterou jsem dokázala dělat pravidelně byla jógová výzva, které jsem se intenzivně věnovala posledních 21 dní. Jóga mě vždycky lákala, mockrát jsem se snažila začít, ale nikdy jsem nevydržela. Tentokrát si to nějak sedlo, každý den bylo za úkol se vyfotit v předem dané pozici. Byla to ohromná zkušenost a moje staré, tlusté a bolavé tělo, je teď už jen staré a tlusté. Každovečerní protahování se ukázalo jako skvělá pomoc pro moje z práce unavené nohy a pro moje bolavá záda. Neustálým každodenním opakováním některých pozic, pozoruju zlepšení. Najednou se natáhnu dál, nebo mi dělá menší problém se propnout v zádech. Ten pocit pokroku je k nezaplacení. Jsem ten typ člověka co má rád když hned vidí výsledky, strašně mě to motivuje v dané činnosti pokračovat. Takže zcela naivně věřím, že by mi tahle jógová praxe mohla vydržet. I k běhání by se mi to hodilo. Běh totiž zkracuje vazy, jóga protahuje. Je to ideální kombinace jak zabránit při běhu zraněním. Od dubna začínám zase běhat, musím. Kdo sleduje můj Instagram, může se těšit na mocinky moc zpocených fotek, předpokládám, že už vám to chybělo. Blíží se mi první závod na začátku května a já zase nemám natrénováno. Překvapuje to někoho? Mě už vůbec, skoro bych to označila za tradici. Tak snad na Karlštejně neumřu. Pro začátek si skládám playlist, bez hudby neuběhnu totiž  ani metr. Vybírám si sice často zcela neběžecké písně, ale pokud by vás to zajímalo, dejte vědět a podělím se o něj. Běhám totiž asi hlavně na emoce a vybírám si písničky, co mi něco připomínají, něco ve mně probouzí, nakopnou mě nebo mi připomenou něco co mě štve a to mi vlije do žil adrenalin, který mě popožene o pár metrů / kilometrů dál.
Vůbec celkově, přijímám jakékoliv otázky, rady a připomínky. Komentáře jsou otevřené a i když to tak nevypadá, můžou být i anonymní, prostě ta políčka pro jméno a email nevyplníte. Tak směle do mě.
Taky bych ráda připomněla, že je tu možnost blog sledovat přes mail, stačí si zaregistrovat emailovou adresu přes formulář vpravo a bude vám chodit upozornění o nových příspěvcích. Můžete také sledovat Facebook, chtěla bych se mu od dubna začít víc věnovat. Sem tam sdílet něco ze života, pozvánky na zajímavé akce, nebo písničku co mi zní v hlavě. Podobně jako sem tam nějakou myšlenku sdílím na Twitter. Jestli já těch sociálních sítí nemám moc. Potom mám mít čas na něco pořádného.
Jaký byl a nebyl březen, co jsem dělala a nedělala vám ukážu příště (ano, ukážu) , koneckonců, březen ještě neskončil tak co bych ukazovala.

Přeji krásné a požehnané Velikonoce, užijte je ve zdraví a v dubnu se čteme.

PS: Než to bude, tak si pusťte tuhle skvělou kapelu…myslím, že o nich, ještě hodně uslyšíme. Mladí, krásní a talentovaní. Co víc si od kapely přát. Všechno je to trošku smutný, ale mnou to hodně rezonuje, mám prostě ráda český texty. Mám ráda smutný texty. Tohle je všechno o životě, jaký je a že to občas bolí. Občas víc než by člověk kdy čekal.
Po delší době, mě zase něco zasáhlo a oslovilo tak, že čekám kdy mi to věčným přehráváním dokola (dokola, dokolečka….) začne lézt na nervy. Určitě si to přidám i na běžecký playlist.
 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..