Recenze, Recepty

Red Velvel dort

Pečení z krabice, není žádná ostuda, obzvlášť když se tam stejně musí přidat spousta věcí. Dneska přináším jeden tip na opravdu výborný dort. Dr. Oetker prostě umí. 

Kromě krabice, ve které najdete dva sáčky, jeden se směsí na korpus a druhý se směsí na krém, budete potřebovat:

3 vejce, 100-125 ml vychlazené smetany ke šlehání na korpus a 100-125 ml vychlazené smetany ke šlehání, 180-200 g zakysané smetany (15-18% tuku) na krém. Zakysanou smetanu můžete nahradit 200 g smetany ke šlehání, 200 g čerstvého smetanového sýra (tj. třeba Philadelphia) nebo 250 g mascarpone. Nezkoušela jsem, dělala jsem variantu se zakysanou smetanou, ale tu verzi s Philadeplphii chci rozhodně zkusit, myslím, že to může mít zajímavou nakyslou chuť.

Korpus: Směs ze sáčku dáme do misky, přidáme vejce a šlehačku a šleháme šlehačem na střední výkon asi 3 min. Nalijeme do formy (prů

měr 26 cm) a dáme péct na 160°C na cca. 30 min. Každý podle své trouby, já to pekla určitě déle a zkoušela špejlí. Jistota, je jistota.

Korpus necháme vystydnout. Vychladlý, rozřízneme v půlce na dvě patra. Výrobce tvrdí, že to jde i dvakrát, ale mě to tolik nevyskočilo aby to šlo. vršek dortu srovnáme do rovna a odřezky schováme na ozdobné drobečky.

Krém: Směs ze sáčku, smícháme se smetanou a druhou ingrediencí, kterou si vybereme, např. zakysanou smetanou a šleháme elektrickým šlehačem jako o život na nejvyšší výkon do hladka.

Dort krémem naplníme a ozdobíme podle vlastní chuti a fantazie. Já zvolila variantu omatlání kolem dokola, ale i naked verze, která je na krabici bude jistě vypadat dobře. Ozdobíme drobečky a šup do lednice. Necháme vychladit a odpočinout a pak už se jen snažíme ho nesníst na posezení.

Moc mě potěšilo, že výsledek není přeslazený. Dokonce i moje spolubydlící, která pořád někde pronásleduje cukry, konstatovala, že je to dobré, sladké akorát a při pohledu na nutriční ho

dnoty neomdlela. Takže dieta to není, ale extrémní bomba také ne. Myslím, že tahle krabice u mě doma nebyla naposledy.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..