Život

Perné pondělí

Můj soudní outfit („hodná holka“)

Neznám nic horšího než když máte dopodrobna naplánovaný den několik týdnů dopředu a potom je nejhnusnější počasí jaké si jen umíte představit. Nám se, ale podařilo z uplakaného dne, který začal pro mne největšími nervy v životě udělat báječné odpoledne a nakonec to vlastně dopadlo všechno dobře.
Ráno jsem měla soud. Svůj první soud v životě. Uf uf. Nervóznější než sáňky v říjnu jsem našla to nejslušnější oblečení co obleču, vzala papíry a nechala se od táty odvézt na soud Prahy 4. V 4.patře v místnosti 319 to mělo propuknout v 9:50. Zpoždění celé akce mě nepřekvapilo, obzvlášť když já tam byla 15 min předem abych náhodou nepřišla pozdě.
Celý soud trval asi 15 minut. Venku před soudní síní jsem si popovídala s právničkou protější strany a dohodly jsme se. Jako lidi. Žádné hádky nebo problémy jak jsem se obávala. Takže soud nakonec byl jen formálním uzavřením smíru mezi mnou a pražskou plynárenskou. Jedno velké UF.

Můj odpolední outfit

Odpoledne zamnou do Prahy přijela Janina aby jsme si užily holčičí odpoledne. Klábosení o blbostech, rozvíjení teorií o mých budoucích (prozatím) fiktivních vztazích a o tom co na to ti či oni řeknou až si toho a toho vezmu 🙂 s ohledem na nervově vypjaté dopoledne to bylo jako relax perfektně zvolené.
Hned na nádraží jsme si koupili bubble tea neb jsme předtím diskutovali o tom, že si ho dáme jen když ho náhodně potkáme. No a hned na masaryčce jsme do toho stánku div, že nevrazily 🙂 Já si dala Passion fruit a Janina broskev. Až na ty černé kuličky to nebylo špatné.
Ale aby se neřeklo, že jen tlacháme, pijeme bubble tea a nakupujeme hadry a boty a kabelky tak jsme tentokrát vyrazily i za kulturou.
Vydaly jsme se na výstavu Salvatora Dalího na Staroměstském náměstí. Tam se k nám přidaly ještě dvě moje kamarádky (to aby bylo jasno, že nechodím ven jen a jen s Janinou 🙂 ) protože já jsem na vykupto nebo na čem sehnala lístky za polovinu 😉
Výstava je úchvatná. Ukazuje Dalího z mnoha různých pohledů a některá díla jeho tvorby, jako například soubor ilustrací z Danteho Božské komedie jsem vůbec neznala.
Shrnuto a podtrženo „Dalí byl zkrátka génius“ a určitě tu výstavu můžu doporučit.
Holky se odpojily s tím, že jdou do kina, to se nám nechtělo a tak jsme vyrazily směr hrabárna.
Obvyklé setkání s Mojmírem, který si nás zřejmě stále pamatuje i když už tam nechodíme denně jako kdysi.
Lov byl (tedy hlavně na mé straně) tentokrát víc než úspěšný a některé kousky jsou skutečně výstavní!!! Chtěla jsem vám je původně nafotit, ale přemohla mě lenost 😀  takže neuvidíte nic 😀 ale koupila jsem si pasové džíny! Naprosto dokonalé a úžasné, které jsem sháněla dlouho po různých krámech a nesehnala jsem nic! Nikde to neměli a nebo mi to nesedělo. A tyhle jsou dokonalé a ještě za 40,-, no není to báječné? :-))
Potom jsme procouraly nákupní centrum na Andělu, daly si minitwister (naše kultovní jídlo-vysvětlování by bylo na dlouho) a po spoustě povídání kdy jsme překvapivě mluvili i o bohu, víře, dětech, manželství a budoucnosti (ne jen o tom co by bylo kdyby…) jsem Janinu doprovodila k vlaku a šla domů.
Bylo to zase jedno báječné odpoledne, které bylo skoro jako kdysi, ale o něco lepší žím, že není tehdy ale teď, kdy se všechno postupně uklidňuje a dává dohromady, nebo se to tak minimálně tváří 🙂

Dva úlovky z hrabárny. Ty dokonalé a boží kalhoty o kterých jsem mluvila. A halenka co mě nevím proč tuze baví. Nevím kam jí budu nosit, ale úplně jsem se do ní zamilovala.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..